Giriş Yap Kayıt Ol
Huawei AppGallery Uygulaması Nedir? | Firmalar Portalı
Huawei AppGallery Uygulaması Nedir?

Uzun yıllardan beri Amerika ve Çin arasında yaşanan ekonomik gerginlikler günümüzde de devam ediyor. AppGallery uygulaması da yaşanan gerginliklerin ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Amerika tarafından Çin’e uygulanan ekonomik baskılar arasında Huawei markası için alınan karar büyük bir yankı uyandırmıştı. Teknoloji dünyasındaki meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Google tarafından Huawei cihazları için verilen destek kesilmişti. Bir yılı aşkın süredir Huawei Google servislerinin eksikliğini kapatabilmek adına çaba gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl uygulanan kısıtlama neticesinde Çinli teknoloji devi Huawei’nin büyük bir darbe alacağına inanılıyordu. Fakat gelinen noktada markanın güçlenerek krizi atlatmak üzere olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Huawei AppGallery

Huawei AppGallery Uygulaması İlk Üçte

Dünya genelinde en büyük 3 uygulama marketi arasında yer alan AppGallery, bünyesine her geçen gün yeni uygulamalar katmaya devam ediyor. Google Play Store uygulama marketine duyduğu ihtiyacı tamamen ortadan kaldırmak isteyen markanın AppGallery içerisinde yer alan Hero Status özelliği büyük bir ilgi görüyor.

App Store ve Google Play Store bünyesinde yer alan uygulamaların büyük bir bölümü hızla AppGallery içerisine ekleniyor. Son olarak dünyaca ünlü online müzik uygulaması Deezer’ın da uygulama marketinde yerini aldığı bildirildi.

AppGallery Uygulaması Hero Status Ne İşe Yarıyor?

AppGallery içerisinde yer alan uygulama sayısı artış gösterdikçe Huawei kullanıcıları tarafından da seçim konusunda problem yaşandığı görülüyor. Yaşanan problemlerin ve düşülen ikilemlerin tamamen ortadan kaldırılması için Huawei tarafından Hero Status adı verilen bir hizmet sunuluyor. Bu hizmet kapsamında alanlarında uzman Huawei ekipleri tarafından kişilerin ihtiyaç duyabilecekleri uygulamalar derinlemesine incelendikten sonra uygun görülenler Hero Status olarak belirleniyor.

Hero Status olarak belirlenen uygulamaların tamamı Huawei kullanıcılarının işine yarayabilecek olmalarıyla ön plana çıkıyor. Bu sebepten dolayı da Hero Status olarak ifade edilen uygulamaların mutlaka sahip olunması gereken uygulamalar olarak lanse edilmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Kısa bir süre içerisinde App Store ve Google Play Store uygulamalarında olduğu gibi AppGallery uygulaması üzerinden Huawei kullanıcıları ihtiyaç duydukları tüm uygulamaları veya oyunları rahatlıkla indirebilecek.

Kaynak : https://retorik.net

69 kez görüntülendi. / 27-06-2020 tarihinde eklendi.